Od 1 lipca br. nowe obowiązki i nowa deklaracja.

Kolejna nowelizacja ustawy o VAT wprowadza zmiany, które dotyczą w szczególności: rozliczania VAT przez nabywcę za pomocą tzw. mechanizmu odwrotnego obciążenia (reverse charge), zasady solidarności za rozliczenie podatku przy handlu tzw. towarami wrażliwymi oraz częściowego odliczenia podatku od wydatków o charakterze mieszanym.

Od 1 lipca 2015 r. zacznie obowiązywać nowa deklaracja VAT-27, czyli krajowa informacja podsumowująca.Od 1 lipca 2015 r. nowa deklaracja VAT-27

Deklaracja VAT-27 będzie składana po raz pierwszy za lipiec 2015 r. (dotyczy podatników rozliczających się miesięcznie) albo za III kwartał 2015 r. (dotyczy podatników rozliczających się kwartalnie). 

Krajowa informacja podsumowująca VAT-27 jest przeznaczona dla podatników – sprzedawców towarów wymienionych w załączniku nr 11 do ustawy o VAT (art. 17 ust. 1 pkt 7 ustawy o VAT) oraz sprzedawców usług w zakresie przenoszenia uprawnień do emisji gazów cieplarnianych (art. 17 ust. 1 pkt 8 ustawy o VAT). 

Składanie deklaracji VAT-27 będzie wymagane za okresy rozliczeniowe, w których powstaje obowiązek podatkowy od sprzedaży towarów/usług opodatkowanych u nabywcy na zasadzie odwrotnego obciążenia (art. 101a ustawy o VAT).

 

 

 


Aktualności

 • Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

  Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz sukcesów i pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku 2018 życzy Biuro Rachunkowe OPENTAX.

 • Najpierw umowa, a potem praca.

  Od 1 września 2016 r. wchodzi w życie nowelizacja Kodeksu pracy, przygotowana przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 • Od 1 stycznia 2017 r. brak możliwości zaliczenia do kosztów wydatków powyżej 15 000 zł opłaconych gotówką.

  Wraz z początkiem 2017 r. zostanie obniżony limit wartości transakcji zawieranych pomiędzy firmami, za które płatność może następować gotówką. Limit dla płatności gotówkowych, który jeszcze do końca 2016 roku wynosi 15 000 euro wynosić będzie 15 000 zł.

 • Fałszywe e-maile na temat kontroli podatkowej.

  Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi e-mailami, w których autor wiadomości informuje o ujawnieniu ukrytych dochodów i kontroli podatkowej.

 • Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania przyjęta

  Przeciwdziałanie unikaniu opodatkowania to główny cel klauzuli obejścia prawa podatkowego. Senat nie zaproponował żadnych poprawek do noweli Ordynacji podatkowej, wprowadzającej klauzulę pozwalającą na walkę z "agresywną optymalizacją podatkową".

 • Jak sprawdzić czy kontrahent jest czynnym podatnikiem VAT?

  Ministerstwo Finansów w dniu 26 czerwca 2015 r. uruchomiło na Portalu Podatkowym nową usługę tj. „Sprawdzenie statusu podmiotu w VAT". Usługa przeznaczona jest dla podatników, którzy chcą sprawdzić, czy ich kontrahenci są czynnymi podatnikami VAT. Usługa jest bardzo istotna dla podatników stosujących mechanizm odwrotnego obciążenia (ang. reverse charge) w odniesieniu do towarów wymienionych w załączniku nr 11 do ustawy o VAT.

 • Od 1 lipca br. nowe obowiązki i nowa deklaracja.

  Kolejna nowelizacja ustawy o VAT wprowadza zmiany, które dotyczą w szczególności: rozliczania VAT przez nabywcę za pomocą tzw. mechanizmu odwrotnego obciążenia (reverse charge), zasady solidarności za rozliczenie podatku przy handlu tzw. towarami wrażliwymi oraz częściowego odliczenia podatku od wydatków o charakterze mieszanym.

 • Nowa wysokość składki na ubezpieczenie wypadkowe.

  Od 1 kwietnia 2015 roku zmianie uległy stopy procentowe składki na ubezpieczenie wypadkowe. Zmiany w wysokościach stóp procentowych objęły 36 grup działalności według PKD.

Kontakt

Biuro Rachunkowe OPENTAX

Aleja Jana Pawła II 1M

86-100 Świecie

tel./fax 52 331 58 53

mobile: +48 605 66 44 58

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nr konta bankowego - mBank:

39 114020040000380274052496

 

Skanuj kontakt telefonem

KOD QR Biuro Rachunkowe OPENTAX Świecie

Odwiedź nas na

OPENTAX Biuro Rachunkowe Świecie na facebooku OPENTAX Biuro Rachunkowe Świecie na Google+

Oprogramowanie

Szukasz sprawdzonego programu do wystawiania faktur i obsługi magazynu?

Bezpłatna prezentacja programu.

Rabat 10% dla klientów biura.

 Zapraszamy!

 Jesteśmy autoryzowanym dealerem

Biuro Rachunkowe OPENTAX autoryzowany dealer Varico